10 найкращих онлайн бібліотек

Конспект уроку до Дня Революції Гідності та Свободи

Доброго дня всім присутнім! Сьогодні ми зустрілися в бібліотеці не випадково. Бібліотека – це місце, де завжди раді вам допомогти у пошуках необхідної інформації або проінформують про головне та цікаве.
Сьогодні наша розмова піде про події сучасної історії, а точніше – про Революцію Гідності.
Шановні слухачі, що ви знаєте про цей вирішальний в історії України крок?
Давайте всі разом спробуємо згадати подіїї в Україні 2013-2014 років.
Ми – громадяни України, ми – єдина нація. Нас нічим не розділити. У нас одна на всіх українська доля. Одна українська гордість. Одна мати-Батьківщина. Ми пишаємося тим, що ми – українці.
Вірш В. Самійленко « Наша славна Україна» читають напам’ять учениця та учень:
НАША СЛАВНА УКРАЇНА
Наша славна Україна,
Наше щастя і наш рай,
Чи на світі є країна
Ще миліша за наш край?

І в щасливі й злі години
Ми для неї живемо.
На Вкраїні й для Вкраїни
Будем жити й помремо.

Ми, діти України, насамперед маємо цінувати й плекати велике давнє прагнення багатьох поколінь – бути вільними і незалежними у своїй державі.
Діти читають вірш «Ми молодість – майбутнє України»
Ми молодість – майбутнє України,
ми ті, кому довірили життя.
Життя своєї власної країни,
її надію й віру в майбуття.
Ми не підведемо свою родину,
крізь гори злості віднайдемо шлях.
Із кожного ми зробимо Людину,
достойну жити в вільності полях.
Путівником служитимуть нам мрії,
у кращий світ, добробут України.
Та незважаючи на злісні перевії,
перлину створимо ми з нашої країни.
Ми бачимо складні культурні дебрі,
моральний стяг давно вже звідти зник.
Його ті розтоптали, наче вепрі,
кого щоденно чуємо ми крик.
Можливо наш і знизився політ,
під залишками зламаного строю.
Та ми є з вами молодості цвіт,
і поновивши стрій ми кличемо до бою.
Всі разом ми ввірвемося в цей світ!




21 листопада 2013 в День святого Михаїла, покровителя Києва, люди вийшли на мирну демонстрацію - акцію протесту, метою якої було відстояти зміни у житті країни, а саме інтеграцію (взаємопроникнення) України до Європейського Союзу в економіці, політики, освіти та інших сферах життя.
         Все почалося з мирної демонстрації студентів. Вони вийшли на Майдан з плакатами та з прапорами України та Євросоюзу. Студенти – це по суті, такі самі діти як і ви, але ненабагато старші за вас. А тепер пригадайте свій настрій, коли вам доводиться чогось чекати. Не зовсім гарний, навіть більше – виникає бажання досягти свого усіма можливими і при цьому «забороненими» способами. Так і в студентів не було бажання чекати приближення України до ЄС.         Вони вийшли на Майдан.



Три місяці стояв український Майдан – під осінніми дощами і мокрим снігом, під передзвін храмів на Різдво Христове і в тріскучі морози благословенного Водохреща. Віра в найкраще та світле майбутнє України була в кожному серці, підтримувала людський дух.
Коли збирається велика кількість людей, то потрібні лідери які будуть керувати цим колективом, натовпом, щоб не було сутичок, щоб уникнути правопорушень. У школі, наприклад, за порядком слідкують вчителя. І, якщо, раптом, щось трапиться – вчителя разом із батьками знайдуть правильний вихід із складної ситуації.
Нажаль, того разу сутичок між мітингувальниками та владою уникнути не вдалось…
1-го грудня 2013 року почались провокації з боку мітингувальників: кидання брущатки, каміння та вибухових сумішей у бік силовиків – це спец розділ міліції «Беркут».
        


11-го грудня за вказівкою влади силовики, які мали дбати про безпеку людей, навпаки, проти мирних демонстрантів підняли зброю, кийки і водомети. Рахунок убититих і поранених сягнув далеко за кілька сотень.
Тих, хто поліг з вірою у вільну Україну нарекли – Небесна Сотня.
Гадаю. Що у вас виникло питання з приводу назви. За старовинними українськими легендами, душа померлої людини, яка була гідною свого народу, відправлялася на небеса.
Найстаршому було вісімдесят три роки. Наймолодшому – лише сімнадцять. Їх імена навіки вписані в історію України, та пронизливо бринить над світом гірка материнська сльоза і недоспівана пісня життя… Небесна сотня – це представники усіх регіонів України, різних за своєю національністю, віком, освітою, сімейним станом… Але всіх їх об’єднує одна велика любов до Батьківщини, більша, ніж життя.

Відео сюжет «Вічна пам'ять героям загиблим». Під час перегляду діти передають один одному запалену свічку

Вічна слава героям, які у мирний час віддали життя за вільну, демократичну і щасливу Україну! І сьогодні кожен з нас має усвідомити, за що саме боролися учасники Євромайдану, заради чого вони віддали свої життя.

Слава, слава Україні і її народу,
Що своїм життям безцінним захищав свободу,
Що довічну самостійність розумом відстояв.
Тричі слава Україні і її героям!
(Р.Завидович)

У нашій памяті ви назавжди лишились,
Історії єдиної частина.
Ви знайте, браття, ми за вас молились
І молимось: за вами – Україна!

Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.
І сльози, бо ти, хлопче, вже не з нами.
Та в думі поруч, і не згасне свічка
І «Слава Україні» над ланами…
(І.Дасюк)
Події тієї зими перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилися приспані роками національна свідомість, гідність, відданість та патріотизм людей.
         На жаль, Україна і до сьогодні знаходиться в трагічній ситуації. Але ми пишаємося тим, що в історії нашої Славної Країни є багато прикладів того, як треба любити й берегти свій край.

          Все минеться! Будуть сміятись діти! Буде жити Україна!

Немає коментарів:

Дописати коментар